Tylko unikalne teksty SEO.
Tylko unikalne teksty SEO.
Zamieszczamy tylko unikalne teksty Waszych stron.
Tylko wartościowe strony.
Tylko wartościowe strony.
Opisujemy tylko wartościowe i przydatne strony.
Duża moc wpisów
Duża moc wpisów
Gwarantujemy dużą moc wpisów ponieważ ręcznie moderujemy każdy wpis.
Szybki wzrost pozycji.
Szybki wzrost pozycji.
W artykule zamieszczamy maksymalnie jeden link, ale jest on bardzo mocnym linkiem.
Google jest the best.
Google jest the best.
Jeśli nie ma Cie w google, to nie ma Cie nigdzie.

Nagroda ekologiczna – Krzemionka z łusek ryżu

31 maja, 2017

Luksemburska federacja biznesu przyznała Goodyearowi nagrodę ekologiczną Fedil w kategorii -Efektywność surowcowa”za innowacje związane z krzemionką pozyskiwaną z popiołu z łusek ryżu. Goodyear wykorzystuje ten składnik do wzmacniania bieżnika opon. Dzięki nowemu komponentowi opony są bardziej efektywne paliwowo, co zmniejsza emisję CO, przez pojazdy.

Obecność krzemionki w oponach podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, gdyż produkty te zapewniają wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni. Według szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa każdego roku na świecie zbiera się ponad 700 mln t ryżu.

Utylizacja łusek stała się problemem ekologicznym, którego nie rozwiązało nawet ich spalanie w procesie produkcji energii elektrycznej, bowiem powstający popiół nadal trafiał na składowiska. Tradycyjnie krzemionka stosowana do produkcji opon jest pozyskiwana z piasku. Jednak proces jej wytwarzania wymaga znacznych ilości energii i bardzo wysokich temperatur. Krzemionka pozyskiwana w trakcie spalania łusek ryżu pozwala na obniżenie bilansu energetycznego.

About The Author

admin

Leave a Reply